Główna » Natura » Najostrzejsze Chilli Na Świecie

w

Najostrzejsze Chilli Na Świecie

Najostrzejsze Chilli Na Świecie

Trinidad Scorpion ‘Butch T’ – 1,463,700 SHU W 2011 roku to australijskie chili wyhodowane przez Butcha Taylora było rekordzistą Guinnessa. Nazwa pochodzi od czubka papryki, które przypomina żądło skorpiona,  a  „Butch T” wzięło się z tego, że Butch oznacza każdą partię sprzedanych nasion swoim imieniem i inicjałem nazwiska. Chili utrzymało swój tytuł do lutego 2012 roku.

 

Trinidad Scorpion ‘Butch T’ – 1,463,700 SHU
W 2011 roku to australijskie chili wyhodowane przez Butcha Taylora było rekordzistą Guinnessa. Nazwa pochodzi od czubka papryki, które przypomina żądło skorpiona, a „Butch T” wzięło się z tego, że Butch oznacza każdą partię sprzedanych nasion swoim imieniem i inicjałem nazwiska. Chili utrzymało swój tytuł do lutego 2012 roku.

 

7 Pot Primo – 1,473,480 SHU Czwartym najbardziej pikantnym chili na świecie jest 7 Pot Primo, papryka ta została opracowana przez Louisianan Primo lub Troy Primeaux. Papryka ta jest krzyżówką Trinidad 7 Pot i Naga Morich, papryczkę tę zaczęto uprawiać w 2005 roku i była uprawiana przez wiele następnych lat.  Papryczka może posiadać dziwny chudy "ogon" przez co wygląda bardziej groźnie i pikantnie. Pomimo swojego owocowego smaku jest bardzo ostra, jedna z osób, która ją jadła porównała jej smak do smaku kwasu akumulatorowego.

 

7 Pot Primo – 1,473,480 SHU
Czwartym najbardziej pikantnym chili na świecie jest 7 Pot Primo, papryka ta została opracowana przez Louisianan Primo lub Troy Primeaux. Papryka ta jest krzyżówką Trinidad 7 Pot i Naga Morich, papryczkę tę zaczęto uprawiać w 2005 roku i była uprawiana przez wiele następnych lat. Papryczka może posiadać dziwny chudy „ogon” przez co wygląda bardziej groźnie i pikantnie. Pomimo swojego owocowego smaku jest bardzo ostra, jedna z osób, która ją jadła porównała jej smak do smaku kwasu akumulatorowego.

 

7 Pot Douglah – 1,853,936 SHU Numerem 3 na tej liście jest 7 Pot Douglah znany również jako Chocolate 7 Pod. Jest to jedno z najbardziej aromatycznych chilli. Papryczka na początkowych etapach wzrostu jest zielona, jednak później zmienia swój kolor na ciemnobrązowo/fioletowy a jej skórka pokrywa się grudkami.  Pochodzi z Trinidad, a jej nazwa wzięła się stąd, że jedna papryczka wystarczy do przyprawienia siedmiu garnków gulaszu.

 

7 Pot Douglah – 1,853,936 SHU
Numerem 3 na tej liście jest 7 Pot Douglah znany również jako Chocolate 7 Pod. Jest to jedno z najbardziej aromatycznych chilli. Papryczka na początkowych etapach wzrostu jest zielona, jednak później zmienia swój kolor na ciemnobrązowo/fioletowy a jej skórka pokrywa się grudkami. Pochodzi z Trinidad, a jej nazwa wzięła się stąd, że jedna papryczka wystarczy do przyprawienia siedmiu garnków gulaszu.

 

Trinidad Moruga Scorpion – 2,000,000 SHU Drugim najbardziej pikantnym chili jest Trinidad Moruga Scorpion lub Moruga Blend. Ta papryka otrzymała tytuł najbardziej ostrego chili na świecie w 2012 roku po tym, jak “zepchnęła” wcześniej wspomnianego Scorpiona „Butch T” z pierwszego miejsca. Papryczka nie została jednak oficjalnie uznana przez Guinnessa, więc nigdy nie zdołała zostać oficjalnym rekordzistą.

 

Trinidad Moruga Scorpion – 2,000,000 SHU
Drugim najbardziej pikantnym chili jest Trinidad Moruga Scorpion lub Moruga Blend. Ta papryka otrzymała tytuł najbardziej ostrego chili na świecie w 2012 roku po tym, jak “zepchnęła” wcześniej wspomnianego Scorpiona „Butch T” z pierwszego miejsca. Papryczka nie została jednak oficjalnie uznana przez Guinnessa, więc nigdy nie zdołała zostać oficjalnym rekordzistą.

 

Carolina Reaper – 2,200,000 SHU Najostrzejszą papryczką na świecie uznaną przez Guinnessa jest Carolina Reaper Smokin’ Eda lub HP22BNH7. Ta papryka została wyhodowana przez Eda Currie z Pucker Butt Pepper Company w Południowej Karolinie wyłącznie tylko ze względu na chęć  stworzenia najostrzejszego chilli na świecie.  Ma 1,5 miliona Scoville a jedna partia znana jako HP22B „High Power, Pot 22, Plant B” osiąga nawet 2,2 miliona SHU. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, amerykańska policja używa gazu łzawiącego od 2,5 miliona do 5,3 miliona jednostek Scoville'a.

Carolina Reaper – 2,200,000 SHU
Najostrzejszą papryczką na świecie uznaną przez Guinnessa jest Carolina Reaper Smokin’ Eda lub HP22BNH7. Ta papryka została wyhodowana przez Eda Currie z Pucker Butt Pepper Company w Południowej Karolinie wyłącznie tylko ze względu na chęć stworzenia najostrzejszego chilli na świecie. Ma 1,5 miliona Scoville a jedna partia znana jako HP22B „High Power, Pot 22, Plant B” osiąga nawet 2,2 miliona SHU. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, amerykańska policja używa gazu łzawiącego od 2,5 miliona do 5,3 miliona jednostek Scoville’a.

 

 

Źródło: TOP 12 HOTTEST PEPPERS IN THE WORLD 2019

The World’s Hottest Chilli Pepper – Trinidad Scorpion Butch T

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings