Główna » Technologia » Czy wiesz, że… Uruchomiono nowe narzędzie do wykrywania tekstu generowanego przez sztuczną inteligencję

w ,

Czy wiesz, że… Uruchomiono nowe narzędzie do wykrywania tekstu generowanego przez sztuczną inteligencję

Uruchomiono nowe narzędzie do wykrywania tekstu generowanego przez sztuczną inteligencję – co może być ogromną przeszkodą dla uczniów, którzy chcą iść na skróty. Aby pobudzić nauczycieli i pracodawców, start-up, który stworzył ChatGPT – OpenAI – oferuje teraz sposób określania treści tworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji.

Osoby, które mają wątpliwości co do tego, czy tekst został stworzony przy użyciu sztucznej inteligencji, mogą teraz skorzystać z nowego narzędzia do sprawdzania – to znaczący impuls dla podejrzliwych nauczycieli i pracodawców.

Uruchomiono nowe narzędzie do wykrywania tekstu generowanego przez sztuczną inteligencję – co może być ogromną przeszkodą dla uczniów, którzy chcą iść na skróty.

Aby pobudzić nauczycieli i pracodawców, start-up, który stworzył ChatGPT – OpenAI – oferuje teraz sposób określania treści tworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji.

Ogłaszając wiadomości w poście na blogu, platforma powiedziała, że AI Text Classifier będzie kategoryzować tekst w pięciostopniowej skali – od prawdopodobnej do bardzo nieprawdopodobnej.

OpenAI powiedział, że narzędzie jest „dopracowanym modelem GPT, który przewiduje, jakie jest prawdopodobieństwo, że fragment tekstu został wygenerowany przez sztuczną inteligencję z różnych źródeł”.

Powiedział: „Udostępniamy ten klasyfikator publicznie, aby uzyskać informacje zwrotne na temat tego, czy niedoskonałe narzędzia, takie jak ten, są przydatne.

„Zdajemy sobie sprawę, że identyfikacja tekstu napisanego przez sztuczną inteligencję była ważnym punktem dyskusji wśród nauczycieli i równie ważne jest rozpoznanie ograniczeń i wpływu klasyfikatorów tekstu generowanych przez sztuczną inteligencję w klasie”.

W swojej publicznej wersji beta OpenAI przyznaje, że narzędzie do wykrywania jest bardzo zawodne w przypadku tekstów poniżej 1000 znaków – około 150 do 250 słów.

ChatGPT został uruchomiony pod koniec 2022 roku i szturmem podbił internet.

Może generować realistyczne odpowiedzi przy użyciu dużego modelu językowego, który pozwala generować tekst przypominający ludzki w odpowiedzi na daną zachętę – w tym artykuły, eseje, żarty, a nawet poezję.

Od swojego debiutu w listopadzie budzi obawy dotyczące praw autorskich i plagiatu – gromadząc ponad milion użytkowników w niecały tydzień po publicznej premierze.

Źródło: New tool can detect whether text was made using AI – in huge win for suspicious teachers

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings