Główna » Lifestyle » Turystyka » Czy wiesz, że… Niektóre destynacje są zmuszone do ograniczenia liczby turystów

w ,

Czy wiesz, że… Niektóre destynacje są zmuszone do ograniczenia liczby turystów

Niektóre destynacje są zmuszone do ograniczenia liczby turystów z powodu nadmiernej turystyki, co nazywa się turystyką kontrolowaną Turystyka kontrolowana, często w wyniku nadmiernej turystyki, to proces ograniczania liczby turystów na obszarze, który jest zasadniczo odwiedzany przez zbyt wielu turystów. Overtourism to jeden z faktów dotyczących podróży i branży turystycznej, który niektórych może dziwić. Jednak bez kontrolowanej turystyki mogą wystąpić negatywne konsekwencje dla środowiska i mieszkańców, co sprawia, że ​​w przypadku niektórych miejsc szczególnie ważne jest ograniczenie liczby turystów.

Niektóre destynacje są zmuszone do ograniczenia liczby turystów z powodu nadmiernej turystyki, co nazywa się turystyką kontrolowaną
Turystyka kontrolowana, często w wyniku nadmiernej turystyki, to proces ograniczania liczby turystów na obszarze, który jest zasadniczo odwiedzany przez zbyt wielu turystów.

Overtourism to jeden z faktów dotyczących podróży i branży turystycznej, który niektórych może dziwić. Jednak bez kontrolowanej turystyki mogą wystąpić negatywne konsekwencje dla środowiska i mieszkańców, co sprawia, że ​​w przypadku niektórych miejsc szczególnie ważne jest ograniczenie liczby turystów.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *